Studio baletowe

ZAPRASZAMY NA REGULARNE ZAJĘCIA DO ART STUDIO DZIECI , MŁODZIEŻ, DOROSŁYCH!

Prowadzimy zajęcia z baletu i tańca współczesnego w różnych grupach wiekowych.

W trakcie roku szkolnego odbywają się pokazowe lekcje baletu i tańca współczesnego dla rodziców.

INFORMACJA O PROWADZĄCYCH I ZAJĘCIACH:

Magdalena Widłak – (Warszawa / Rzeszów) – tancerka, pedagog tańca, choreograf.

Tancerka i choreograf w teatrze Maska w Rzeszowie, jako tancerka i choreograf bierze udział  w licznych projektach w Polsce i zagranicą.

Sebastian Szul – student Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku choreografia i techniki tańca oraz pedagogika. Doświadczenie taneczne zdobywał w grupie tańca współczesnego Pro.Gres , na regularnych zajęciach z klasyki i tańca współczesnego z Katarzyną Boroń i Magdaleną Widłak / Rzeszów/  oraz podczas licznych warsztatów tańca.

Małgorzata Buczek (Krosno)– uczennica Królewskiej Szkoły Baletu i Tańca w Krakowie oraz  Studia Baletowego Laili Arifuliny w Rzeszowie.

Solistka spektakli dla dzieci „Brzydkie Kaczątko”, „ Dziadek do orzechów” i „Sierotka Marysia” – przygotowanych przez Regionalne Centrum Kultury Pogranicza w Krośnie.

Gosia pomimo młodego wieku ma duże doświadczenie w pracy z dziećmi,  potrafi stworzyć świetną atmosferę na zajęciach.

Informacja o zajęciach:

Balet dla dzieci w wieku 4-6 lat –  zajęcia przygotowawcze do nauki tańca klasycznego. Program zajęć obejmuje utanecznienie i umuzykalnienie oraz przygotowanie do nauki baletu.
Poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia, zabawy taneczne rozwijamy koordynację ruchową dzieci, wrażliwość na taniec i muzykę oraz przygotowujemy do wykonywania pozycji tańca klasycznego.

Balet dla dzieci w wieku 7-12 lat –program zajęć obejmuje naukę tańca klasycznego według rosyjskiego programu nauczania w szkołach baletowych. Dzieci uczą się pozycji tańca klasycznego, techniki.  Zajęcia obejmują: – ustawienie ciała w ćwiczeniach przy drążku jak i na środku sali, przy jednoczesnym wypracowaniu delikatności, wrażliwości i płynności ruchów. Ważnym elementem lekcji są też ćwiczenia wzmacniające i rozciągające.

Balet (młodzież, dorośli) – zajęcia obejmują podstawy baletu klasycznego, rozciąganie i wzmacnianie ciała, naukę utrzymania prawidłowej, wyprostowanej sylwetki. Zajęcia są dla każdego, kto jest zainteresowany rozpoczęciem nauki tańca, lub chce ją uzupełnić oraz dla osób które chcą wzmocnić i rozciągnąć ciałoJ

Taniec kreatywny – (dzieci 4-6 lat) – program zajęć obejmuję podstawy tańca klasycznego, improwizację oraz podstawy tańca współczesnego. Dzieci podczas zajęć z tańca kreatywnego mają możliwość poznania i rozwoju własnego potencjału ruchu, pogłębienia świadomości ciała, realizowania w ruchu własnych pomysłów i rozwoju  ekspresji.  Taniec kreatywny jest idealną formą ruchu dla 4-6 latków, przygotowuje dzieci do dalszych zajęć z tańca i daje im wiele radościJ

Taniec współczesny – (dzieci 7-12 lat / młodzież i dorośli) taniec współczesny wykorzystuje elementy takich technik tańca takich jak: modern dance, taniec nowoczesny, taniec jazzowy, klasyka. Zajęcia obejmują : ćwiczenia na podłodze, ćwiczenia na środku sali, ćwiczenia przestrzenne, kombinacje taneczne, elementy improwizacji oraz rozciąganie. Zajęcia z tańca współczesnego pomagają rozwinąć świadomość ciała, udoskonalić jego motorykę i koordynację.

Body&mind to wszechstronny trening, który wykorzystuje elementy różnych form ruchu takich jak: pilates, joga, streching, mental body,  body art. Wykonując ćwiczenia fizyczne na tych zajęciach robimy to w harmonii z naszym ciałem, umysłem i oddechemJ

W Art. Studio proponujemy 2 formy treningu body &mind : kondycja i streching i pilates. Zajęcia są adresowane dla wszystkich zainteresowanych poprawą swojej kondycji fizycznej bez względu na poziom zaawansowania, są to też znakomite zajęcia uzupełniające dla osób uprawiających inne formy ruchu.

Body & mind / kondycja i streching to zajęcia na których pracujemy nad  prawidłową postawą, zwiększaniem wydolności fizycznej i elastycznością mięśni.  Dzięki połączeniu ćwiczeń wzmacniających i rozciągających mamy więcej siły, lepszą koordynację ruchów i większą elastyczność ciała. Trening pozwala na odreagowanie stresu i budowanie ładnej wysportowanej sylwetkiJ

Pilates – to ćwiczenia, które mają na celu rozciągnięcie i uelastycznienie wszystkich mięśni ciała. Na zajęciach wzmacniamy mięśnie bez ich nadmiernego rozbudowania i obciążenia kręgosłupa. Pracujemy również nad prawidłową postawą, elastycznością mięśni i prawidłowym oddechem, budujemy siłę, stabilizację i równowagę.

Studio Baletowe ART STUDIO
Sanok, ul. Kościuszki 58

tel. 692 131 496
www.facebook.com/artstudiosanok

www.artstudio.sanok.pl

Grafik zajęć:  kliknij

——————————————————————————————————————————–

Za nami kolejna pokazowa lekcja baletu.0

Małe baletnice, choć troszkę rozkojarzone obecnością rodziców i gości ćwiczyły pięknie ! Do grupy można jeszcze dołączyć ! Zapraszamy.

 

123