ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA DO ART STUDIO

Aktualny plan na rok 2018 !!!

Poniedziałek i środa:
godz. 16.00 – 16.45 – taniec kreatywny (dzieci 4-6 lat)
godz. 17.00 – 18. 00 – taniec współczesny (dzieci 7-12 lat)
godz. 18.00 – 18.30 – grupa repertuarowa
godz. 18.30 – 19.30– taniec współczesny (młodzież/ dorośli)
godz. 19.30 – 20.30 – body&mind  /kondycja i streching/ (dorośli) – od 04.2018
prowadzenie: Sebastian Szul

Czwartek:
godz. 16.00 – 16.45 – balet (dzieci 4-6 lat)
godz. 17.00 – 18. 00 – balet (dzieci 7-12 lat)
godz. 18.15 – 19.15 – balet (młodzież/ dorośli)
godz. 19.30 – 20.30 – body &mind / pilates (dorośli) – od 04.2018
prowadzenie : Magdalena Widłak

Sobota:
godz. 10.45 – 11.30 – balet (dzieci 4-6 lat)
godz. 11.30 – 12.30 – balet (dzieci 7-12 lat)
prowadzenie Małgorzata Buczek

koszt zajęć: 15 zł / 1 lekcja

informacja o prowadzących:

Magdalena Widłak – (Warszawa / Rzeszów) – tancerka, pedagog tańca, choreograf. Tancerka i choreograf w teatrze Maska w Rzeszowie, jako tancerka i choreograf bierze udział  w licznych projektach w Polsce i zagranicą.

Sebastian Szul – student Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku choreografia i techniki tańca oraz pedagogika. Doświadczenie taneczne zdobywał w grupie tańca współczesnego Pro.Gres , na regularnych zajęciach z klasyki i tańca współczesnego z Katarzyną Boroń i Magdaleną Widłak / Rzeszów/  oraz podczas licznych warsztatów tańca.

Małgorzata Buczek(Krosno)– uczennica Królewskiej Szkoły Baletui Tańca w Krakowie oraz  Studia Baletowego LailiArifuliny w Rzeszowie. Solistka spektakli dla dzieci „Brzydkie Kaczątko”, „ Dziadek do orzechów” i „Sierotka Marysia” – przygotowanych przez Regionalne Centrum Kultury Pogranicza w Krośnie.
Gosia pomimo młodego wieku ma duże doświadczenie w pracy z dziećmi,  potrafi stworzyć świetną atmosferę na zajęciachJ

Informacja o zajęciach:
Balet dla dzieci w wieku 4-6 lat –  zajęcia przygotowawcze do nauki tańca klasycznego. Program zajęć obejmuje utanecznienie i umuzykalnienie oraz przygotowanie do nauki baletu.
Poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia, zabawy taneczne rozwijamy koordynację ruchową dzieci, wrażliwość na taniec i muzykę oraz przygotowujemy do wykonywania pozycji tańca klasycznego.

Balet dla dzieci w wieku 7-12 lat –program zajęć obejmuje naukę tańca klasycznego według rosyjskiego programu nauczania w szkołach baletowych. Dzieci uczą się pozycji tańca klasycznego, techniki.  Zajęcia obejmują: – ustawienie ciała w ćwiczeniach przy drążku jak i na środku sali, przy jednoczesnym wypracowaniu delikatności, wrażliwości i płynności ruchów. Ważnym elementem lekcji są też ćwiczenia wzmacniające i rozciągające.

Balet (młodzież, dorośli) – zajęcia obejmują podstawy baletu klasycznego, rozciąganie i wzmacnianie ciała, naukę utrzymania prawidłowej, wyprostowanej sylwetki. Zajęcia są dla każdego, kto jest zainteresowany rozpoczęciem nauki tańca, lub chce ją uzupełnić oraz dla osób które chcą wzmocnić i rozciągnąć ciałoJ

Taniec kreatywny – (dzieci 4-6 lat) – program zajęć obejmuję podstawy tańca klasycznego, improwizację oraz podstawy tańca współczesnego. Dzieci podczas zajęć z tańca kreatywnego mają możliwość poznania i rozwoju własnego potencjału ruchu, pogłębienia świadomości ciała, realizowania w ruchu własnych pomysłów i rozwoju  ekspresji.  Taniec kreatywny jest idealną formą ruchu dla 4-6 latków, przygotowuje dzieci do dalszych zajęć z tańca i daje im wiele radościJ

Taniec współczesny – (dzieci 7-12 lat / młodzież i dorośli) taniec współczesny wykorzystuje elementy takich technik tańca takich jak: modern dance, taniec nowoczesny, taniec jazzowy, klasyka. Zajęcia obejmują : ćwiczenia na podłodze, ćwiczenia na środku sali,ćwiczenia przestrzenne,kombinacje taneczne, elementy improwizacjioraz rozciąganie. Zajęcia z tańca współczesnego pomagają rozwinąć świadomość ciała, udoskonalić jego motorykę i koordynację.

Body&mind to wszechstronny trening, który wykorzystuje elementy różnych form ruchu takich jak: pilates, joga, streching, mental body,  body art. Wykonując ćwiczenia fizyczne na tych zajęciach robimy to w harmonii z naszym ciałem, umysłem i oddechem.

W Art Studio proponujemy dwie formy treningu body &mind : kondycja i streching i pilates. Zajęcia są adresowane dla wszystkich zainteresowanych poprawą swojej kondycji fizycznej bez względu na poziom zaawansowania, są to też znakomite zajęcia uzupełniające dla osób uprawiających inne formy ruchu.

Body &mind / kondycja i streching to zajęcia na których pracujemy nad  prawidłową postawą, zwiększaniem wydolności fizycznej i elastycznością mięśni.  Dzięki połączeniu ćwiczeń wzmacniających i rozciągających mamy więcej siły, lepszą koordynację ruchów i większą elastyczność ciała. Trening pozwala na odreagowanie stresu i budowanie ładnej wysportowanej sylwetki.

Pilates– to ćwiczenia, które mają na celu rozciągnięcie i uelastycznienie wszystkich mięśni ciała. Na zajęciach wzmacniamy mięśnie bez ich nadmiernego rozbudowania i obciążenia kręgosłupa. Pracujemy również nad prawidłową postawą, elastycznością mięśni i prawidłowym oddechem, budujemy siłę, stabilizację i równowagę.

 

Studio Baletowe ART STUDIO
Sanok, ul. Kościuszki 58

tel. 692 131 496
www.facebook.com/artstudiosanok/

www.artstudio.sanok.pl